Увага! Хибний виклик.
Однією із проблем для оперативно-рятувальної служби «101» є хибні телефонні повідомлення про надзвичайні події. Винуватцями таких «жартів», на жаль, бувають і діти і дорослі. Специфіка оперативно-рятувальної служби полягає в тому, що вона не може залишати поза увагою жоден виклик. Іноді, поспішаючи на вигадане чиєюсь хворобливою уявою «мінування», «пожежу» чи ще якусь надзвичайну подію, рятувальники не в змозі надати оперативну допомогу тим, хто потребує її негайно. Адже одночасно може надійти повідомлення про реальну біду. У такому разі направлення підрозділів із одного виклику на інший призводить до втрати дорогоцінних хвилин, які вкрай потрібні постраждалим.
Шановні громадяни запам’ятайте!
Згідно ст. 183 Кодексу України про адміністративні правопорушення, завідомо неправдивий виклик пожежно-рятувального підрозділу (частини), поліції, бригади екстреної (швидкої) медичної допомоги або інших аварійно-рятувальних формувань тягне за собою накладення штрафу від п’ятдесяти до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850-3400грн.)!
Білоцерківське РУ ГУ ДСНС України у Київській області