Узинська міська територіальна громада
Київська область, Білоцерківський район, місто Узин
Логотип Diia
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Виправляємо помилки в персональних даних

     Облік застрахованих осіб і персоніфікований облік відомостей про суми заробітної плати (доходу) та страхових внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за період до 01 січня 2010 року ведеться з застосуванням Постанови правління Пенсійного фонду України від 10.06.2004 № 7-6 «Про Порядок формування та подання органами Пенсійного фонду України відомостей про застраховану особу, що використовується в системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування”, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 10.08.2004 за № 1000/9599.
Порядок формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованих внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування органам Пенсійного фонду України, затверджений постановою правління Пенсійного фонду України 05.11.2009 № 26-1, яка зареєстрована в Міністерстві юстиції України 24.11.2008 за № 1136/17152, регулює питання подання звіту до органів Пенсійного фонду України за звітний період з 01 січня 2010 року до 01 січня 2011 року.

     Порядок формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування ведеться згідно з затвердженим наказом Міністерства фінансів України № 435 від 14.04.2015 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 11.04.2015 № 441) зареєстрованим Міністерстві юстиції України 06.05.2016 за № 682/28812.

     Згідно з абзацом 2 пункту 2 постанови правління Пенсійного фонду України від 03.12.2013 № 25-2, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 18.12.2013 за № 2141/24673, відомості про застрахованих осіб та звіти щодо сум нарахованих внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування органам Пенсійного фонду України за період до 01 січня 2011 року з типом форми «Коригуюча» або «Скасовуюча» подаються лише за результатами перевірки, здійсненої за заявою платника.

     Виявлені помилки в ПІБ та реєстраційному номері облікової карти платника податків за період до 2010 року виправляємо сьогодні, але за нормами чинного Порядку формування та подання органам Пенсійного фонду України відомостей про застраховану особу, що використовуються в системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України № 7-6 від 10.06.2004 р. Скасування відомостей здійснюється, якщо некоректними виявилися такі ключові реквізити первинного звіту, як код страхувальника, звітний рік, номер облікової картки застрахованої особи, код підстави для спеціального стажу. Коригування або скасування відомостей облікової картки застрахованої особи здійснюється за будь-які роки функціонування системи персоніфікованого обліку тільки на підставі наданих у встановленому порядку документів страхувальника.

     Якщо страхувальник допустив помилку за період з 01 січня 2010 року по 31 грудня 2010 року в ПІБ, звітному місяці, номері облікової картки застрахованої особи, коді підстави для обчислення стажу окремим категоріям осіб відповідно до законодавства (спеціальний стаж), подаються таблиці 5, 6, 7 або 8 додатка 4 з позначкою «Скасовуюча» та «Початкова» відповідно з Порядком формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованих внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування органам Пенсійного фонду України, затвердженим постановою правління Пенсійного фонду України 05.11.2009 № 26-1.

     Зміни в сумах нарахованого заробітку, грошового забезпечення або доходу та сумах страхових внесків за звітний місяць при формуванні та поданні такої звітності не допускається.

Заповнення звіту ЄСВ

(Відповіді на запитання страхувальників, що найчастіше виникають під час заповнення звітності)

1. Яким чином у таблиці 6 Звіту з ЄСВ слід відобразити суму компенсації за невикористану відпустку, яку виплачують працівникові під час звільнення?

Відповідь: Суму компенсації за невикористану відпустку потрібно відображати в одному рядку із зарплатою, нарахованою за місяць звільнення, тобто без виділення цієї суми окремим рядком.

2. Коли ставити ознаку «Неповний робочий час»?

Відповідь: Ознака «Неповний робочий час» (Реквізит 24 «Ознака неповного робочого часу» таблиці 6 Звіту з ЄСВ) проставляється у разі, якщо особа працює:

  • неповний робочий день (тобто зменшення тривалості щоденної роботи на обумовлену кількість годин);
  • неповний робочий тиждень (зберігається нормальна тривалість робочого дня, але зменшується кількість робочих днів на тиждень);
  • у разі поєднання неповного робочого дня і неповного робочого тижня (наприклад, тривалість робочого дня 5 годин при 4 робочих днях на тиждень).

3. Які відомості не зазначаються у звітному місяці?

Відповідь: Кількість календарних днів перебування у трудових/цивільно-правових відносинах протягом звітного місяця не можна зазначати у звітному місяці за майбутні та минулі звітні періоди, за винятком відпустки, відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами і випадків поновлення на роботі особи за рішенням суду .

4. Як відобразити коригування додаткової бази нарахування ЄСВ?

Відповідь: Коригування додаткової бази нарахування ЄСВ у таблиці 6 Звіту з ЄСВ потрібно показувати в разі, якщо помилку допущено в місяцях, починаючи з травня 2015 року. До цього місяця форма Звіту з ЄСВ не передбачала відображення додаткової бази та нарахованого на неї ЄСВ у таблиці 6. Тому виправлення додаткової бази нарахування до травня 2015 року відображається лише в таблиці 1 Звіту з ЄСВ. Таке можливо, якщо помилково визначено/не визначено суму додаткової бази нарахування.

    У цьому випадку необхідно визначити додаткову базу нарахування за минулий звітний період і донарахувати ЄСВ. Коригування варто відобразити в таблицях 1 і 6 Звіту з ЄСВ.

    Якщо у звітному місяці виникає потреба нараховувати ЄСВ із додаткової бази нарахування щодо працівника, у таблиці 6 Звіту з ЄСВ необхідно заповнити два рядки:

  • у першому рядку вказується фактична база нарахування ЄСВ;
  • у другому – сума додаткової бази нарахування – різниця між фактичною базою нарахування ЄСВ і розміром мінімальної зарплати.

     Код типу нарахування «13» застосовується лише в звітному місяці за звітний період. У разі донарахування сум до мінімальної зарплати за минулий період донарахування відображається з кодом типу нарахування «2». При цьому в таблиці 1 Звіту з ЄСВ обов’язково потрібно зазначити зміст помилки (наприклад, донарахування сум до мінімальної заробітної плати за місяць/рік).

     Важливо! Коли людина находилась на лікарняному повний місяць, то донарахування до мінімальної заробітної плати у випадку їх необхідності відображаються з кодом категорії ЗО 29, 36, 37, 39, 42-45, але при цьому типом 13 за попередні періоди

     Вишгородське об’єднане управління Пенсійного фонду України Київській області закликає страхувальників Київщини відповідально відноситися до заповнення звітності та наповнення реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового соціального страхування.

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь