Прес-реліз управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Київській області
Прес-реліз від 13.06.2022
Внаслідок бойових дій постраждали 329 працівників, 110 з них загинули
З початку війни внаслідок бойових дій на підприємствах України зафіксовано 168 випадків травмування та/або смерті працівників, більшість з яких групові.
Під час виконання трудових обов’язків через збройну агресію росії постраждали 329 працівників (+4 за останній тиждень), 110 з них загинули.
Найбільша кількість потерпілих зареєстрована:
? у Миколаївській області – 64 постраждалих, 26 з яких травмовані смертельно;
? Києві – 60 постраждалих, 20 смертельно;
? на Донеччині – 39 постраждалих, 8 смертельно;
? у Чернігівській області – 24 постраждалих, 7 смертельно,
? в Сумській області – 22 постраждалих, 8 смертельно;
? а також на Київщині – 21 постраждалий, 8 смертельно.
Висловлюємо співчуття близьким і рідним.
Щодо кожного випадку поранень або смерті українських працівників внаслідок російського вторгнення організовується робота з розслідування.
Усі працівники, постраждалі під час роботи внаслідок бойових дій, забезпечуються Фондом соціального страхування України страховими виплатами і медико-соціальними послугами.
Потерпілі зі стійкою втратою працездатності упродовж усього життя або до повного відновлення здоров’я крім одноразових допомог також забезпечуються Фондом щомісячними страховими виплатами, які у повному обсязі компенсують їм втрачений заробіток відповідно до ступеня втрати працездатності. Також одноразові грошові допомоги і щомісячні страхові виплати призначаються для членів сімей загиблих працівників.
Зверніть увагу, до відомостей про кількість постраждалих не включаються військовослужбовці, поліцейські, рядовий та начальницький склад органів внутрішніх справ, органів і підрозділів цивільного захисту ДСНС та ін. Про це повідомляє пресслужба виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України.
Прес-реліз від 15.06.2022
Фонд виплатив 645 мільйонів гривень щомісячних страхових виплат у червні
Фонд соціального страхування України продовжує здійснювати страхові виплати за травень – станом на сьогодні щомісячні виплати отримали 108,7 тисячі потерпілих на виробництві та членів їх родин. Про це інформує пресслужба виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України.
Загалом перераховано на банківські картки або доставлено листоношами вже 645 мільйонів гривень травневих страхових виплат.
ФССУ щомісяця фінансує страхові виплати для 190 тисяч осіб, які мають стійку втрату працездатності внаслідок нещасних випадків на виробництві або професійних захворювань, а також для їх сімей.
Нагадаємо, такі виплати в повному обсязі компенсують потерпілим втрачений заробіток відповідно до ступеня втрати працездатності та фінансуються у наступному місяці за попередній. Фінансування виплат за травень наразі продовжується.
Оперативна інформація про стан фінансування страхових виплат, лікарняних і декретних допомог оновлюється у телеграм-каналі ФССУ: https://t.me/socialfund.
Прес-реліз від 16.06.2022
ФССУ відновлює направлення українців на реабілітаційне та санаторно-курортне лікування
Щороку Фонд соціального страхування України забезпечує тисячі працюючих українців реабілітаційним лікуванням після перенесених важких захворювань і травм, а потерпілих на виробництві – санаторно-курортним лікуванням. Про це повідомляє пресслужба виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України.
Однак через повномасштабне вторгнення росії ФССУ був вимушений призупинити направлення працівників та потерпілих до санаторно-курортних закладів, більшість з яких прихистили у своїх стінах евакуйованих українців.
Водночас, потреба у реабілітації після складних патологій є нагальною. Тож з червня Фонд соціального страхування України відновлює направлення українців на реабілітаційне та санаторно-курортне лікування. Повний курс лікування фінансується за кошти Фонду.
Укладення тристоронніх договорів для забезпечення реабілітацією застрахованих осіб і членів їх сімей, а також санаторно-курортним лікуванням потерпілих на виробництві можливе з санаторно-курортними закладами, які не входять до переліку територіальних громад, що знаходяться в районі проведення воєнних (бойових) дій. Також направлення не відбувається до закладів, що перебувають у тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні). Відповідні території визначаються наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України від 25.04.2022 № 75, який постійно оновлюється.
Вчасне відновне лікування на базі реабілітаційних відділень санаторно-курортних закладів є запорукою швидшого відновлення після інсультів, інфарктів, операцій та інших важких станів. У чисельних випадках курс реабілітації дозволяє уникнути настання первинної інвалідності. А санаторно-курортне лікування дозволяє потерпілим на виробництві не допустити погіршення стану та оздоровити організм.
Звертаємо увагу на обов’язковості дотримання всіма сторонами оздоровчого процесу основних заходів цивільного захисту в умовах воєнного стану, підвищених вимог щодо безпеки перебування та лікування застрахованих осіб і потерпілих.