Узинська міська територіальна громада
Київська область, Білоцерківський район, місто Узин
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

ПРЕС-РЕЛІЗ УПРАВЛІННЯ ВИКОНАВЧОЇ ДИРЕКЦІЇ ФОНДУ СОЦІАЛЬНОГО СТРАХУВАННЯ УКРАЇНИ У КИЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ

Дата: 07.04.2020 10:12
Кількість переглядів: 351

Охорона праці під час весняно - польових робіт

 

З початком весняно - польових робіт суттєво зростають обсяги та інтенсивність виробничого процесу, пов’язаного з перевіркою готовності сільськогосподарської техніки, підготовкою насіння ярих зернових та зернобобових культур.

У цей час пожвавлюються й інші роботи в агропромисловому виробництві. Зростає порівняно із зимовими місяцями кількість працівників, зайнятих на технологічному обслуговуванні й забезпеченні роботи посівних та інших машинно-тракторних агрегатів. Це збільшує ризик виробничого травматизму, особливо при недотриманні правил техніки безпеки та охорони праці й внаслідок неналежної організації робіт. Згідно із Законом України «Про охорону праці» роботодавець зобов’язаний створити на робочих місцях у кожному структурному підрозділі умови праці відповідно до вимог нормативно-правових актів, а також забезпечити додержання вимог законодавства щодо прав працівників у галузі охорони праці.

Оскільки якість виконання роботи і безпека праці залежить від навиків та вмінь самих працівників, то роботодавець має забезпечити для них проходження навчань, інструктажів та перевірки знань з питань охорони праці.

Посадові особи та інші працівники, зайняті на роботах, внесених до Переліку робіт з підвищеною небезпекою, повинні пройти спеціальне навчання та перевірку знань відповідно до вимог нормативно-правових актів з охорони праці.

Не допускаються до роботи працівники, у тому числі посадові особи, які не пройшли навчання, інструктаж і перевірку знань з питань охорони праці.

Також необхідно забезпечити та організувати на підприємствах проведення попереднього і періодичного медичних оглядів працівників, зайнятих на важких роботах, роботах зі шкідливими чи небезпечними умовами праці. На таких роботах, а також роботах, пов'язаних із забрудненням або несприятливими метеорологічними умовами, працівникам видаються безоплатно за встановленими нормами спеціальний одяг, спеціальне взуття та інші засоби індивідуального захисту, а також мийні та знешкоджувальні засоби відповідно до наказу Міністерства соціальної політики України від 29.11.2018 №1804, яким затверджено Мінімальні вимоги безпеки і охорони здоров’я при використанні працівниками засобів індивідуального захисту на робочому місці.

Усім юридичним та фізичним особам, які провадять діяльність у сільському господарстві й відповідно до законодавства використовують найману працю, необхідно дотримуватись Правил охорони праці у сільськогосподарському виробництві (далі – Правила), затверджених наказом Міністерства соціальної політики України від 29.08.2018 №1240.

Вимоги Правил є обов'язковими для виконання роботодавцями та працівниками під час виробництва сільськогосподарської продукції.

Під час безпосереднього проведення весняно-польових робіт на підприємствах сфери АПК має належним чином експлуатуватися техніка, а саме:

1. Експлуатація сільськогосподарських машин має здійснюватися з урахуванням вимог експлуатаційної документації.

2. Вузли та елементи сільськогосподарських машин, що рухаються, обертаються та можуть становити небезпеку, мають бути огороджені захисними кожухами, які забезпечують безпеку працівників.

3. Не дозволяється:

- експлуатація несправних машини та обладнання;

- експлуатація сільськогосподарських тракторів без електростартерного запуску двигуна та з відсутньою або несправною системою блокування запуску двигуна за ввімкнутої передачі.

4. Перед виконанням робіт необхідно переконатися, що дроти повітряних ліній електропередач не буде зачіпати техніка.

5. Під час проїзду сільськогосподарської техніки потрібно дотримуватися безпечної дистанції.

Особливої уваги суб’єкти господарювання мають приділяти роботам, пов’язаним із підготовкою мінеральних добрив до їх внесення у ґрунт. Такі роботи необхідно здійснювати за допомогою механізмів, оснащених пристроями для зниження пилоутворення. Працівники повинні використовувати відповідний спецодяг, спецвзуття та засоби індивідуального захисту органів дихання й зору.

Не дозволяється готувати розчини пестицидів безпосередньо в полі без засобів механізації.

Працівникам не дозволяється перебувати в зоні можливого руху маркерів або навісних машин під час розвертання машинно-тракторних агрегатів.

Під час руху агрегату не допускається одночасне обслуговування одним працівником двох або більше сівалок.

Завантаження сівалок і садильних машин насінням, садильним матеріалом та добривами має бути механізованим.

Ручне завантаження дозволяється лише за умови зупинення посівного або саджального агрегату та вимкнення двигуна трактора.

Заміну, очищення й регулювання робочих органів навісних машин і знарядь, які підняті, потрібно проводити тільки спеціальними чистками в рукавицях із зупиненим, загальмованим агрегатом та вимкнутим двигуном і вжиттям заходів, що запобігають їх самовільному опусканню.

Працівникам заборонено підніматися або спускатися з машин під час їх руху.

Не дозволяється сівачам працювати на навісних сівалках.

Транспортування, зберігання та застосування пестицидів потрібно здійснювати з дотриманням вимог Закону України «Про пестициди і агрохімікати» та інших нормативно-правових актів у частині безпечного здійснення робіт із транспортування, зберігання та застосування пестицидів.

Рекомендуємо роботодавцям, керівникам сільськогосподарських підприємств, головам фермерських господарств, інженерам з охорони праці напередодні розпалу весняно-польових робіт посилити профілактичну роботу із запобігання виробничому травматизму.

Бажаємо вам плідної та безпечної праці!

 

 

За перший квартал цього року до відділень та управління виконавчої дирекції Фонду у Київській області звернулося понад 730 осіб

 

У першому кварталі 2020 року до районних (міських) відділень та управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування у Київській області усно та письмово звернулося 730 осіб. Із загальної кількості зареєстровано 76 письмових звернень та 658 під час особистого прийому.

Більшість звернень стосується питань виплати по листах непрацездатності, допомоги по вагітності та пологах, допомоги на поховання - 196 звернень, тобто 26,7% від загальної кількості. На другому місці – виплата заборгованості зі страхових виплат та матеріального забезпечення – 127 звернень або 17,5%. На третьому місці - інші питання, з якими зверталися громадяни – 117 звернень або 15,9%.

З метою оперативного задоволення законних вимог заявників, адресного вирішення порушених питань громадян у робочих органах виконавчої дирекції Фонду соціального страхування у Київській області проводилися особисті прийоми потерпілих та страхувальників керівництвом управління, відділень та начальниками відділів.

Графіки прийому громадян розміщені на стендах інформаційних куточків з питань роботи із зверненнями громадян в усіх відокремлених підрозділах та їх представництвах, органах місцевої влади, об’єднаних територіальних громад. Визначено відповідальних працівників за цей напрямок роботи. Питання щодо стану роботи зі зверненнями громадян є пріоритетними і постійно аналізуються. Всі звернення розглянуто своєчасно, заявникам надано роз'яснення відповідно до вимог чинного законодавства.

В управлінні та відділеннях посилено контроль за своєчасним та об'єктивним розглядом звернень громадян. Налагоджено та регламентовано співпрацю з територіальними органами центральних органів виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями.

Разом з тим, нагадуємо, що з метою протидії поширенню коронавірусної інфекції COVID-19 та вжиття заходів упередження зараження цією хворобою в управлінні виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Київській області запроваджено дистанційну форму проведення прийому громадян засобами телефонного та електронного зв’язку. Прийом громадян здійснюється в управлінні за телефонами «гарячої лінії»: 0-800-507-709; (044) 403-82-30/е-mail: kr@fssu.gov.ua.

По відділеннях управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Київській області:

Білоцерківське відділення

тел. (04563) 5-85-01, 5-26-10

Е-mail: bc-r.kr@fssu.gov.ua

 

Богуславське відділення

тел. (04561) 5-10-07, 5-10-06, 5-17-42

Е-mail: bslv.kr@fssu.gov.ua

 

Бориспільське відділення

тел. (04595) 6-10-14, 6-79-83

Е-mail: brpl.kr@fssu.gov.ua

 

Броварське відділення

тел. (04594) 7-24-23, 6-50-54, 6-50-86

Е-mail: brvr.kr@fssu.gov.ua

 

Васильківське відділення

тел. (04571) 2-19-76, 6-28-52

Е-mail: vslk.kr@fssu.gov.ua

 

Вишгородське відділення

тел. (04596) 5-20-83, 2-25-95, (044) 579-22-11

Е-mail: vgrd.kr@fssu.gov.ua

 

Відділення у м. Біла Церква

тел. (04563) 5-85-18, 6-36-18, 5-94-89

Е-mail: bc-m.kr@fssu.gov.ua

 

Відділення у м. Славутич

тел. (04579) 2-96-67, 2-96-68

Е-mail: slvt.kr@fssu.gov.ua

 

Іванківське відділення

тел. (04591) 5-36-95, 5-43-01, 5-18-68

Е-mail: ivnk.kr@fssu.gov.ua

 

Ірпінське відділення

тел. (04577) 5-24-33, 5-35-36, 5-22-35

Е-mail: irpn.kr@fssu.gov.ua

 

Києво-Святошинське відділення

тел. (04598) 4-02-33, 4-03-77

Е-mail: k-sv.kr@fssu.gov.ua

 

Обухівське відділення

тел. (04572) 6-82-85, 6-81-84, 6-88-00

Е-mail: obhv.kr@fssu.gou.ua

 

Ставищенське відділення

тел. (04564) 2-28-42, 2-22-37, 2-52-06

Е-mail: stav.kr@fssu.gov.ua

 

Фастівське відділення

тел. (04565) 6-49-22, 6-04-71, 6-04-70, 5-15-18

Е-mail: fstv.kr@fssu.gov.ua

 

Яготинське відділення

тел. (04575) 5-55-86, 5-66-60

Е-mail: ygtn.kr@fssu.gov.ua

 

Фонд соціального страхування України запускає Лінію соціальної довіри 0-800-501-892

Спільно із Міністерством соціальної політики, Урядом, за підтримки Офісу Президента, разом з Інститутом розвитку громадянського суспільства імені Голди Меїр, Інститутом психіатрії КНУ імені Тараса Шевченка розпочинається робота з підтримки українців у час боротьби із поширенням коронавірусної інфекції.

Понад сто операторів, серед яких працівники Фонду соціального страхування України, волонтери та професійні психологи будуть надавати усю необхідну інформацію: про стан фінансування лікарняного листка, допомоги по вагітності та пологах, про особливості виплат за лікарняними у період накладеного карантину, додаткові виплати від Фонду на час пандемії тощо.

Якщо людині буде потрібна психологічна підтримка, аби впоратись із тривожністю та стресом через надзвичайну ситуацію – їй допоможуть кваліфіковані оператори з багаторічним досвідом роботи у галузі психічного здоров’я. Гуртуємось, аби допомагати один одному.

Лінія соціальної довіри ФССУ: 0-800-501-892.

Уряд збільшив щомісячні страхові виплати потерпілим на виробництві на 11%

Щомісячні страхові виплати, які фінансуються Фондом соціального страхування України для потерпілих на виробництві та членів їх сімей, зростуть на 11%. Відповідну постанову, розроблену Мінсоцполітики на виконання Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування», Кабінет Міністрів України прийняв на своєму засіданні сьогодні, 01.04.2020. Про це інформує пресслужба виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України.

Страхові виплати будуть перераховані з 01 березня 2020 року на коефіцієнт 1,11.

Загалом виплати підвищать для 205,2 тис. осіб, з яких потерпілих внаслідок нещасних випадків на виробництві або профзахворювань майже 195,6 тис. осіб і членів їх родин – понад 9,6 тис. осіб.

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь