Узинська міська територіальна громада
Київська область, Білоцерківський район, місто Узин
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Що варто знати про вірусний гепатит А «хвороба Боткіна»

Дата: 09.07.2024 17:01
Кількість переглядів: 108

Печінка також страждає від умов, у яких ми опинилися. Розповідаємо про ще одну хворобу, вкрай поширену під час різних екстремальних ситуацій, — гепатит А. Ви знаєте цю хворобу - у радянські часи її називали “Боткіна” хоча у світовій науковій літературі про цього вченого не згадують.

На відміну від варіантів В та С, гепатит А передається аліментарним шляхом, тобто через забруднену воду (основний), та їжу, що можуть містити фекалії інфікованих людей; через недотримання особистої гігієни, а також у сім’ях, коли інфікована людина готує їжу для всіх членів сім’ї. Крім того, причиною інфікування можуть стати деякі види сексуальних стосунків. 

Гепатит А - це вірусне захворювання, що вражає печінку. Воно спричинене вірусом гепатиту А, може мати як легкий, так й тяжкий перебіг. 

Гепатит А зберігається протягом тижня при кімнатній температурі в сухому середовищі, у воді - від 3 до 10 місяців, у випорожненнях - до 30 діб. Проте ВГА гине через 5 хв кип’ятіння. 

Найбільш розповсюджені симптоми ВГА: виражена загальна слабкість та підвищена втомлюваність, підвищення температури тіла, втрата апетиту, діарея, блювота, неприємні відчуття в животі, важкість у правому підребер’ї, потемніння сечі (до кольору пива), жовтяниця (пожовтіння склер та шкіри) - буває у 70% дорослих людей.

Хоча більшість людей одужують повністю без лікування, деякі випадки мають важкий перебіг та становлять загрозу для життя.

Інкубаційний період ВГА (період з моменту інфікування до появи перших клінічних проявів) зазвичай триває 14–28 днів.

Профілактика вірусного гепатиту А зводиться до раннього виявлення та ізоляції хворих, заключної дезінфекції в осередку інфекції. Особи, які контактували з хворими, підлягають медичному обстеженню протягом 35 днів на предмет виявлення ранніх симптомів хвороби. У дитячих закладах установлюють карантин на 35 днів; протягом 2-х місяців після останнього випадку захворювання на гепатит А не проводять планових щеплень. Для профілактики інфікування ВГА існує безпечна та ефективна вакцина. Вона є рекомендованою, тобто не включеною до Національного календаря щеплень. Вакцинувати дітей можна з 12 місяців. Дітям та дорослим потрібні дві дози вакцини з інтервалом у 6-12 місяців.

Інфікуванню гепатитом А можна легко запобігти, якщо дотримуватися правил гігієни рук. Найбільш ефективний спосіб захисту - це миття рук з милом і теплою водою щонайменше протягом 20 секунд. Це особливо важливо перед приготуванням їжі та після відвідування вбиральні.

Також мийте овочі й фрукти чистою водою перед споживанням. Якщо ви сумніваєтесь у безпеці води з-під крана або з криниці, використовуйте для пиття та приготування їжі лише бутильовану або кип’ячену воду. Необхідно забезпечити достатні запаси безпечної питної води та належну утилізацію стічних вод на рівні громад.

Крім того, дотримуйтесь рекомендацій лише з офіційних джерел щодо безпеки води у вашому регіоні.

 

                                                              Управління безпечності харчових продуктів  та

                                                              ветеринарної медицини, державного нагляду

                                                             за дотриманням санітарного законодавства

                                                             Білоцерківського району Головного управління

                                                             Держпродспоживслужби в Київській області

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь