Узинська міська територіальна громада
Київська область, Білоцерківський район, місто Узин
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

До кінця року в 13 лікарнях Київщини надаватимуть безоплатну стаціонарну реабілітаційну допомогу – брифінг КОВА (ВІДЕО)

Дата: 19.10.2023 16:22
Кількість переглядів: 108

Наразі в Київській області військові та цивільні можуть безоплатно пройти стаціонарну реабілітацію у 3 кластерних та надкластерних лікарнях. До кінця 2023 року на виконання доручення Міністерства охорони здоров’я така допомога стане доступною в усіх 13 медичних закладах відповідного рівня. Про це під час брифінгу повідомила в. о. директора Департаменту охорони здоров’я Київської ОВА Любов Крикливець.

«На сьогодні в області Боярська лікарня інтенсивного лікування, Броварська багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування та Київська обласна клінічна лікарня мають відділення реабілітації стаціонарного перебування, в яких ця послуга є законтрактованою, і населення Київщини може отримати таку допомогу безкоштовно», – зазначила Любов Крикливець.

Вона розповіла, що загалом в Україні неспеціалізовані стаціонарні реабілітаційні відділення мають запрацювати в 228 кластерних та надкластерних медзакладах, які увійшли до спроможної мережі. У кожному з них розташовуватиметься від 30 до 60 реабілітаційних ліжок. Також буде створено 6 спеціалізованих реабілітаційних медзакладів національного рівня. Усі ці заклади надаватимуть реабілітаційні послуги пацієнтам:

  • із травмами спинного мозку;
  • які потребуватимуть психологічного відновлення;
  • із важкою нейротравмою;
  • які потребують складної скелетної реабілітації;
  • яким потрібна складна реабілітація у разі ампутацій.

Метою реалізації проєкту розвитку мережі закладів реабілітації є сформувати близько 7 800 ліжко-місць для пацієнтів із травмами, хворобами та пораненнями, які потребують процесу активного відновлення. Це дозволить щорічно надавати якісні та безоплатні послуги з активної і доказової реабілітації для щонайменше 126 тисяч пацієнтів.

Стаціонарна реабілітаційна послуга за одним напрямом реабілітації має надаватися мінімум 14 днів із тривалістю процедур від трьох годин на день, за двома напрямами і більше — понад 21 день. Амбулаторна реабілітація передбачає понад 14 днів інтенсивних занять, які мають тривати понад годину на добу.

Кожен пацієнт залежно від важкості травми може отримати від 2 до 8 реабілітаційних циклів упродовж року. Любов Крикливець наголосила, що доказова реабілітація є безоплатною та повністю покривається Національною службою здоров’я України в рамках Програми медичних гарантій.

Довідково.

Доказова реабілітація – надання реабілітаційних послуг на основі методологічно коректного застосування комплексу заходів із науково доведеною ефективністю та доцільністю. Доказову та ефективну реабілітацію мають надавати мультидисциплінарні реабілітаційні команди. Умови надання такої допомоги визначені в ліцензійних умовах для реабілітаційних центрів та відділень будь-якої форми власності.

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь