Узинська міська територіальна громада
Київська область, Білоцерківський район, місто Узин
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

КП "ВУ ЖКГ-1" інформує

Дата: 31.07.2023 12:14
Кількість переглядів: 124

Шановні мешканці  Узинської територіальної громади!

   При виникненні будь-яких запитань, або , наприклад, потрібно скорегувати кількість проживаючих за певною адресою для коректного нарахування плати за послуги з поводження з відходами, або виникла потреба уточнити певну інформацію, запрошуємо завітати до абонентського відділу комунального підприємства.

   Чекаємо вас за адресою: м. Узин, вул. Л.Українки, 20-а. Дізнатися подробиці ви також можете зателефонувавши за номером   підприємства (04563) 2-12-06.

    Шановні жителі громади, давайте разом дбати про чистоту рідного міста/селища та дотримуватись правил благоустрою. Лише таким чином ми забезпечимо чистоту і порядок у громаді!

______________   ______________  _______________

 

Публічний договір на вивіз сміття, всі таємниці розкрито!

   Благоустрій – це візитна картка кожного населеного пункту, і наша громада  не виключення. Стан чистоти  – оцінка діяльності як місцевої влади, так і громадськості.  У мешканців  Узинської міської територіальної громади  виникає багато питань та непорозумінь з  приводу Публічного договору  на поводження з відходами . Тому спробуємо прояснити всі основні питання, які турбують жителів Узинської громади.

Що таке Публічний договір?

   Публічний договір – це договір зі споживачем на надання йому будь-якої послуги, а публічність дає право на укладання цього договору відразу з усіма споживачами конкретної послуги без підписання письмового примірника Сторонами. Така форма укладання публічного договору передбачена законодавством.  В даному випадку між жителями Узинської міської територіальної громади  та КП “ВУЖКГ-1” буде укладений договір  про надання  послуги з  поводження з  побутовими  відходами .

   Публічний договір- - це дуже  поширена форма відносин між надавачем послуги і користувачем. Наприклад: – ми користуємося послугами громадського транспорту. Ми не укладаємо кожен раз коли нам потрібно їхати окремий договір. Це тому, що перевізник взяв на себе публічні зобов`язання надавати послугу з перевезення всім хто її потребує. Теж саме стосується і перукарень і магазинів, де ми просто отримуємо послугу і розраховуємося за неї. Наше підприємство надає послугу всім, хто її потребує. А оскільки сміття продукує кожен мешканець громади, а ми єдине підприємство, яке здійснює перевезення та захоронення відходів, то виходить, що ми надаємо наші послуги всім жителям Узинської територіальної громади. Відповідно і сплачувати мають всі.

Деякі жителі стверджують, що вони взагалі не залишають сміття і що його у них просто немає.

  До абонентського відділу підприємства звертаються громадяни з таким ствердженням. Твердження, що у сучасній приватній садибі взагалі не утворюються тверді побутові відходи, не витримує критики. Так, у  приватній садибі більші можливості щодо утилізації органічних відходів (від городу, саду, кухні, тваринництва). Це все можна скласти на компостну купу і незабаром використати як добриво. Але немає можливості безпечної утилізації на місці безлічі побутових відходів: від пакувальної тари, зокрема полімерної, приватного транспортного засобу, засобів гігієни, електроніки, електротехніки, від ремонтних робіт із застосуванням синтетичних сполук  у будівельних матеріалах, фарба  тощо… Усе це не можливо безпечно утилізувати в садибі. Тобто велику частину побутових відходів  доводиться вивозити із садиби для переробки і утилізації. Більш за все, це сміття просто викидається десь у канаві, на стихійному сміттєзвалищі, у парках, скверах, за містом, у полях та лісах. Як правило, «організаторами» стихійних сміттєзвалищ в переважній більшості є недобросовісні громадяни, котрі не бажають укладати договори на вивезення відходів та сплачувати за вивезення. Тому й уздовж наших доріг, річок, в інших місцях загального користування замість соковитого різнотрав’я «квітують» купи різного непотребу, викинуті горе-господарями.

Існують ствердження типу “я все спалюю”, “я все закопую” та подібне…

   Доволі багато речовин, які в принципі не можна ані спалювати, ані закопувати, ані викидати просто неба. Спалювання такого роду сміття, є дуже небезпечним для оточуючих, так як у повітря викидається при цьому дуже багато небезпечних для життя людини речовин. Потім цим повітрям дихають всі жителі  і ,що найстрашніше, діти. Це є грубим порушенням законодавства України, а також законів етики та моралі. Теж саме стосується і закопування сміття у себе на ділянці. Не одна розсудлива людина не буде отруювати свою і сусідську землю  і ґрунтові води шляхом такого роду “утилізації”. Тому знову ж таки це сміття кудись просто викидається. Як приклад, пальчикова батарейка забруднює 20 кв.м. ґрунту та 400 літрів води. Тож, якщо ви протягом року будете закопувати в себе 10 батарейок (від пульта, іграшок, годинника), цього буде достатньо аби забруднити свинцем, кадмієм, ртуттю, лугами та зробити непридатними для використання 4 000 літрів води, 200 кв.м своєї ділянки землі!

Багато мешканців вважає, що коли самі викинули сміття до контейнеру  поблизу , то за це не потрібно платити згідно договору.

   Розмірковуючи логічно:  якщо житель громади приносить сміття сам до  контейнера, далі його потрібно завантажити до сміттєзбиральної машини та вивезти до міського полігону. Безкоштовно не поїде жодна машина – потрібно пальне, працівники теж безкоштовно працювати не будуть. Крім того підприємство платить екологічний податок державі та має багато інших витрат. Тому висновок один – безкоштовне вивезення та утилізація сміття неможливі.

Що тягне за собою відсутність сплати згідно публічного договору на вивезення відходів?

  Відсутність сплати згідно Публічного Договору за  поводження з побутовими відходами  є порушенням, за яке існує відповідальність згідно Кодексу України про адміністративні правопорушення та тягне за собою штрафні санкції.

   Слід окремо наголосити:  договір укладено з усіма мешканцями міста Узин та населених пунктів Узинської міської територіальної громади  і нарахування оплати здійснюються на кожного жителя громади. При виникненні певної заборгованості, підприємство буде стягувати цю заборгованість у судовому порядку з усіма відповідними для боржника наслідками. Боржнику не згодному з дією публічного договору, перш ніж оскаржити наявність заборгованості, потрібно буде у суді довести, що його життєдіяльність унеможливлює продукування відходів, і що ціла низка Законів України стосується всіх громадян України ,за винятком саме його.

                                 

Відділ інформації КП "ВУЖКГ-1»

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь