Узинська міська територіальна громада
Київська область, Білоцерківський район, місто Узин
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Обережно! Ботулізм

Дата: 25.08.2022 10:30
Кількість переглядів: 337

Білоцерківський відділ Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області повідомляє, що в Білій Церкві 23.08.2022 зареєстровано випадок захворювання людини на ботулізм.  

Хвора 23.08.2022 ушпиталена до Білоцерківської міської лікарні  №3 у стані середньої тяжкості з  наявністю типових симптомів: слабкість, нудота, двоїння в очах, осиплість голосу, порушення ходи. Нещастя трапилось після вживання в’яленої  риби домашнього виробництва, якою «пригостили» знайомі з Чернігівщини.  Своєчасне введення протибутулінічної сироватки після  звернення до  фахових медиків дає надію на одужання нашої постраждалої. 

Але   в Білоцерківському районі  від початку року це вже не перший випадок.  

Треба пам’ятати:

Ботулізм – токсико-інфекційне захворювання, яке виникає при вживанні продуктів, заражених мікробом групи клостридій.  Це небезпечне і в багатьох випадках смертельне захворювання.

Найчастіше першим проявом ботулізму є двоїння або туман в очах, невиразність мови, може бути важко ковтати. Симптомами хвороби є сухість у роті, м’язова слабкість, загальна інтоксикація, блювота. Може значно підвищитись температура, боліти живіт. За відсутності лікування, смерть, зазвичай, настає від дихальної недостатності. У дітей симптоми ботулізму можуть проявлятися у вигляді апатії, відмови від їжі, тривалого плачу та м'язової слабкості.

Спори клостридій є у ґрунті, рибі, м’ясі, овочевій консервації. Цей мікроб розвивається там, де є анаеробні умови, тобто відсутній кисень. При цьому виділяється ботулінічний токсин. Чому спори клостридій бувають у в’яленій рибі? Тому що, коли риба непатрана, а її висушили, зав’ялили і закоптили, то там якраз створюються анаеробні умови. Харчі, забруднені цим мікробом і недостатньо оброблені, стають причиною захворювання на ботулізм".

Щоб не захворіти на ботулізм, треба уникати вживання в’яленої, копченої, солоної та консервованої риби, м'ясних та грибних консервів домашнього виробництва. 

Ботулотоксин у 370 тисяч разів сильніший за отруту гримучої змії. Потенційно небезпечними є усі консервовані продукти, які були погано вимиті, неправильно термічно оброблені, чи перевозились неналежним чином. Навіть ті консерви, у яких все гаразд з терміном придатності, виглядом і смаком, можуть бути зараженими. Наявність токсину ботулізму не можна визначити за кольором та смаком”.

При найменшій підозрі на ботулізм, потрібно звертатися до лікаря.

 

Білоцерківський відділ Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь