Прес-реліз управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Київській області
Прес-реліз від 12.01.2022 р.
Георгій Галиць зустрівся з керівником Київського казенного експериментального протезно-ортопедичного підприємства
Сьогодні, 12 січня, відбулася робоча зустріч в. о. начальника управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Київській області Георгій Галиць з керівником Київського казенного експериментального протезно-ортопедичного підприємства Міністерства соціальної політики України Миколою Хобзеєм. У зустрічі взяли участь також заступники начальника управління Петро Рева та Людмила Зуб.
Під час зустрічі окреслено основні напрямки співпраці в цьому році, зокрема, щодо можливостей забезпечення потреб потерпілих на виробництві Київщини технічними засобами реабілітації.
Минулоріч обласне управління забезпечило 63 особи технічними засобами реабілітації (протезами та ортопедичним взуттям) на загальну суму 1876203 гривні в тому числі Київським казенним експериментальним протезно-ортопедичним підприємством 18 потерпілих на суму понад 560 тис. гривень, з них тільки 9 потерпілим виготовлені протези.
Нагадаємо, що Київське казенне експериментальне протезно-ортопедичне підприємство - одне з найстаріших протезно-ортопедичних підприємств в Україні і є провідним у галузі, стабільно займаючи лідируючі позиції на ринку протезно-ортопедичних виробів.
Київське казенне експериментальне протезно-ортопедичне підприємство має потужну матеріально-технічну базу, оснащене сучасним обладнанням, що дозволяє виготовити протезно-ортопедичні вироби за новими прогресивними технологіями із застосуванням закордонних та вітчизняних комплектуючих провідних виробників. Серед інших, це виробники Німеччини (OttoBock), Сполучених штатів Америки (Freedom Innovations, TouchBionics), Японії (Swan, Nabtesco). Окрім того, на підприємстві функціонує сервісний центр, що надає послуги з гарантійного та післягарантійного обслуговування технічних засобів реабілітації.
Прес-реліз від 12.01.2022 р.
У 2021 році за лікарняними від ФССУ звернулись понад 3 млн працюючих
За підсумками 2021 року на пів мільйона більше українців звернулись до Фонду соціального страхування України за допомогами по тимчасовій непрацездатності в разі лікування захворювань, травм, догляду за хворими рідними, проходження самоізоляції від COVID-19 тощо.
Загалом у минулому році Фонд прийняв на оплату лікарняні, видані понад трьом мільйонам працівників – на 22,7% більше, ніж упродовж 2020 року.
Порядок отримання матеріального забезпечення від Фонду:
1. Про створений е-лікарняний працівнику необхідно повідомити свого роботодавця будь-яким зручним обом способом (наприклад, телефоном). Якщо застрахованій особі видали паперовий листок непрацездатності, його потрібно передати до уповноваженої особи на підприємстві (кадровика, табельника або бухгалтера). Це необхідно зробити не пізніше ніж упродовж 12 місяців після отримання лікарняного листка.
Детальніше про алгоритм дій працівника, якому відкрили е-лікарняний: http://www.fssu.gov.ua/fse/control/main/uk/publish/article/977654
Можливі помилки при формуванні е-лікарняних і їх вирішення: http://www.fssu.gov.ua/fse/control/main/uk/publish/article/978101
2. Е-лікарняний або паперовий листок передають на розгляд Комісії (уповноваженого) із соціального страхування підприємства, установи, організації (приймається рішення щодо надання матеріального забезпечення). Електронний документ роздруковувати не обов’язково. Строк розгляду документів і прийняття рішення – 10 календарних днів з дати видачі е-лікарняного (датою видачі вважається восьмий день після дати закриття е-лікарняного, а для лікарняних по вагітності та пологах – восьмий день з дати відкриття). А для паперових лікарняних – 10 календарних днів після отримання листка непрацездатності від працівника.
3. Бухгалтерія страхувальника розраховує суму матеріального забезпечення та оформляє заяву-розрахунок для отримання фінансування від Фонду. Страхувальник подає заяву-розрахунок до Фонду упродовж не більш ніж 5 робочих днів. Ми радимо подавати заяви-розрахунки в електронному вигляді за допомогою спеціалізованого програмного забезпечення (зверніть увагу, заяву-розрахунок не можна подати через відповідний інтерфейс на вебпорталі Пенсійного фонду, наразі він не має функціональної реалізації).
Як роботодавцю подати заяву-розрахунок за е-лікарняним: http://www.fssu.gov.ua/fse/control/main/uk/publish/article/977997
Як подати заяву-розрахунок, якщо в е-лікарняному є незначні помилки в ПІБ: http://www.fssu.gov.ua/fse/control/main/uk/publish/article/979565
Як подати заяву-розрахунок роботодавцю за сумісництвом: http://www.fssu.gov.ua/fse/control/main/uk/publish/article/979548
4. Саме від дати отримання Фондом заяви-розрахунку залежить дата фінансування допомоги. Аби слідкувати за станом фінансування онлайн, працівники мають дізнатись точну дату прийняття до фінансування заяви-розрахунку за своїм лікарняним. Це можна зробити безпосередньо в роботодавця, або у відділенні Фонду, де його зареєстровано. Контакти у розрізі регіонів: http://www.fssu.gov.ua/fse/control/main/uk/publish/article/968493 (необхідно назвати свій ідентифікаційний код).
5. Знаючи дату отримання Фондом заяви-розрахунку, працівники можуть слідкувати за станом фінансування свого лікарняного листка в телеграм-каналі ФССУ: https://t.me/socialfund.
6. Інформація щодо стану фінансування оновлюється в телеграм-каналі за тегом #фінансування_оперативно. Після здійснення фінансування знадобиться декілька банківських днів, доки кошти надійдуть на рахунок роботодавця – ця інформація відобразиться за тегом #фінансування_страхувальників у розрізі регіонів.
7. Роботодавець виплачує допомогу застрахованій особі у найближчий після дня призначення допомоги строк, установлений для виплати заробітної плати, або одразу після надходження коштів від Фонду.
Про це інформує пресслужба виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України.
Прес-реліз від 14.01.2022 р.
Розмір допомоги за один день лікарняного зріс на 10% за підсумками року
Як інформує пресслужба виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України, середньоденний розмір допомоги по тимчасовій втраті працездатності за підсумками 2021 року зріс на 10,1% порівняно з тим же періодом 2020 року.
У середньому в 2021 році за один день перебування на лікарняному Фонд соціального страхування України виплачував допомогу у розмірі 375,18 грн. При цьому за підсумками грудня 2021-го середній розмір вже складав 394,7 грн.
Розмір допомоги по тимчасовій втраті працездатності залежить від тривалості страхового стажу працівника та складає 50% середньої заробітної плати (якщо стаж не перевищує 3 років), 60% (при стажі від 3 до 5 років), 70% (від 5 до 8 років) і 100% (якщо стаж – понад 8 років, або за наявності пільг відповідно до законодавства).
Найбільший середньоденний розмір допомоги за лікарняними упродовж 2021 року був у Києві (463,4 грн), Запорізькій області (409,9 грн), Миколаївській області (408,8 грн) і Донецькій області (403,4 грн). Найменший – на Чернігівщині (310,8 грн).
Дата фінансування допомог за лікарняними прямо залежить від дати подання роботодавцем заяви-розрахунку. Слідкувати за станом надання матеріального забезпечення застраховані особи можуть онлайн у телеграм-каналі Фонду https://t.me/socialfund.