Прес-реліз управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Київській області
До уваги роботодавців! Як роботодавцю з'ясувати, є е-лікарняний первинним чи продовженням?
На відміну від допомог по вагітності та пологах, компенсації заробітку за час догляду за хворою дитиною та інших допомог, які фінансуються за кошти Фонду соціального страхування України з першого дня і до завершення тимчасової втрати працездатності, у випадку загальних захворювань або травм перші п’ять днів непрацездатності оплачуються за кошти роботодавця. А починаючи з шостого дня і до одужання – фінансуються ФССУ. Як роботодавцю з’ясувати, є е-лікарняний первинним чи продовженням? ? Роботодавець оплачує лише перші п’ять днів одного випадку тимчасової непрацездатності свого працівника незалежно від кількості лікарняних листків, якими його оформлено. Тож страхувальнику важливо знати, чи є різні лікарняні виданими в межах одного страхового випадку. ? У паперових листках непрацездатності на бланку наявна відмітка «первинний» або «продовження», однак в е-лікарняних така позначка відсутня. ? На підставі даних медичних висновків, що складають один випадок тимчасової непрацездатності, в порядку черговості формуються е-лікарняні, кожен наступний з яких створюється як продовження першого та разом складають один страховий випадок. ? Тож унікальний номер випадку непрацездатності для всіх електронних лікарняних, сформованих в межах одного випадку, буде співпадати. ? При цьому номери самих е-лікарняних можуть відрізнятися, навіть якщо всі вони видані як продовження. ? Аби і працівник, і роботодавець могли побачити зв’язок е-лікарняних, Пенсійний фонд України оновив інтерфейси особистих кабінетів на вебпорталі електронних послуг – відтепер там доступні розширені можливості деталізованого перегляду е-лікарняних. ? Зокрема, було додано інформацію щодо номеру випадку тимчасової непрацездатності, який раніше був недоступний для перегляду страхувальниками і застрахованими особами. ? Тож тепер аби з’ясувати, є е-лікарняний первинним чи продовженням, достатньо звернути увагу на унікальний номер страхового випадку. ? Якщо в працівника декілька електронних лікарняних, створених як продовження, всі вони матимуть однаковий унікальний номер – «номер випадку непрацездатності». ? Крім того, в інтерфейсі з’явилась інформація про наявність ознак алкогольного/наркотичного сп’яніння пацієнта, порушення ним режиму лікування, а також щодо причини непрацездатності, зокрема, встановленої ФССУ (наприклад, щодо зв’язку хвороби або травми із виробництвом). Гаряча лінія з питань користування особистими кабінетами на порталі електронних послуг Пенсійного фонду України: 0-800-503-753 Гаряча лінія управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Київській області: 0-800-50-77-09.
Прес-реліз від 22.09.2021 р.
На Київщині проходять зустрічі з лікарями медичних закладів
З метою підвищення реалізації права працюючих на реабілітаційне лікування після перенесених захворювань і травм, сьогодні, 22 вересня, заступниця начальника управління – начальниця фінансово-економічного відділу управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Київській області Ірина Крещенська, начальниця відділу медичних та соціальних послуг Тетяна Мельник спільно з фахівцями Обухівського відділення провели семінар для лікарів КНП Обухівської міської ради «Обухівська багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування». Такий семінар відбувся за участю заступників головного лікаря, голови лікарсько-консультативної комісії, завідувачів відділень та лікуючих лікарів закладу охорони здоров’я. Під час семінару представники управління надали учасникам роз’яснення щодо послідовності дій посадових осіб закладу охорони здоров’я, порядку їх взаємодії з уповноваженими особами Обухівського відділення управління. Особливу увагу було акцентовано на пацієнтоорієнтованому підході та необхідності постійного підвищення якості надання медичних і соціальних послуг застрахованим особам. Представники управління разом з учасниками наради обговорили механізми реалізації прав застрахованих осіб на реабілітацію після закінчення гострого періоду захворювання та за наявності медичних показань на базі санаторно-курортних закладів. Також в ході семінару обговорено впровадження е-лікарняних та особливості оформлення заяви-розрахунку за е-лікарняними.
Прес-реліз від 23.09.2021 р.
Декретні виплати від управління соцстраху Київщини зросли на 21,9% за підсумками 8 місяців цього року
Середньоденний розмір допомоги по вагітності та пологах від управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Київській області зріс на 21,9% за підсумками січня-серпня порівняно з тим же періодом минулого року. Він склав 339,19 грн за кожен день перебування у відпустці по вагітності та пологах, яка у загальних випадках триває 126 календарних днів. Найбільший розмір одного дня декретної відпустки у Богуславському відділенні – він склав 438,6 гривні. Найменший – у Ставищенському - 238,1 грн. Загалом упродовж перших восьми місяців 2021 року прийнято на фінансування допомоги по вагітності та пологах на загальну суму 139,67 млн гривень. Відділення управління перераховують допомогу на підставі отриманої від роботодавця заяви-розрахунку, тож дата фінансування виплати прямо залежить від дати подання заяви роботодавцем. Слідкувати за станом фінансування можна онлайн у нашому телеграм-каналі: https://t.me/socialfundkr. Нагадаємо, допомоги фінансуються у повному обсязі, однак сьогодні наявні затримки у строках фінансування матеріального забезпечення, пов’язані із непокриттям потреби у видатках надходженнями на рахунок ФССУ. Детальніше про причини затримок: http://www.fssu.gov.ua/fse/control/main/uk/publish/article/977373. Для отримання допомоги по вагітності та пологах за рахунок коштів Фонду соціального страхування України, отриманий листок непрацездатності необхідно передати роботодавцю не пізніше 12 календарних місяців з дня закінчення відпустки у зв’язку із вагітністю та пологами. У разі роботи за сумісництвом надається копія листка непрацездатності, засвідчена підписом керівника і печаткою за основним місцем роботи. Допомога по вагітності та пологах надається у розмірі 100% середньої заробітної плати застрахованої особи.
Прес-реліз від 24.09.2021 р.
Управління соцстраху Київщини забезпечило надання майже тисячі медичних та соціальних послуг упродовж 8 місяців цього року
За підсумками січня - серпня 2021 року управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Київській області забезпечило надання майже тисячі медичних та соціальних послуг для потерпілих на виробництві, їх супроводжуючих осіб, а також застрахованих осіб і членів їх сімей. Забезпечення постраждалих через виробничі нещасні випадки або професійні захворювання медичними та соціальними послугами і всіх працюючих соціальною послугою з реабілітаційного лікування є одним з пріоритетних напрямів роботи Фонду. Надання зазначених послуг дозволяє повністю відновити втрачене внаслідок хвороб або травм здоров’я, відновити працездатність, не допустити погіршення стану, упередити настання інвалідності або підвищити якість життя. ФССУ фінансує надання значної кількості видів медичних та соціальних послуг. Зокрема, Фондом забезпечується: ? проходження відновного лікування на базі реабілітаційних відділень санаторно-курортних закладів для усіх працюючих за наявності медичних показань; ? санаторно-курортне лікування для потерпілих на виробництві, які стали особами з інвалідністю; ? лікування в закладах охорони здоров’я всіх прямих наслідків нещасних випадків на виробництві; ? фінансування забезпечення потерпілих на виробництві лікарськими засобами і виробами медичного призначення; ? забезпечення потерпілих на виробництві технічними та іншими засобами реабілітації, колясками; ? протезування потерпілих на виробництві; ? медичний і постійний сторонній догляд, побутове обслуговування потерпілих та інші медико-соціальні послуги.
|