Узинська міська територіальна громада
Київська область, Білоцерківський район, місто Узин
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

В чому полягає небезпека стихійної торгівлі?

Дата: 16.07.2021 14:36
Кількість переглядів: 1038

Продаж харчових продуктів дозволяється здійснювати лише через стаціонарні підприємства торгівлі та через дрібнороздрібну торгівельну мережу. Харчові продукти і продовольча сировина, які надходять у торговельну мережу, супроводжуються документами, що засвідчують їх безпеку та якість. Відповідальність за дотриманням умов зберігання та реалізації продуктів несуть керівники торгових підприємств.

Стихійна торгівля – це продаж товарів поза межами зазначених об’єктів. Найчастіше місця стихійної торгівлі виникають у місцях масового перебування людей: зупинки громадського транспорту, вокзали, автомобільні шляхи, площі. Нерідко торгівля ведеться «з землі». Приватні особи, які реалізують продукцію, заздалегідь не проходять медичних обстежень, і можуть бути носіями небезпечних інфекційних захворювань, таких як туберкульоз, сальмонельоз, дизентерія та інші. При відсутності документів неможливо встановити виробника продукції, умови зберігання і транспортування продукції, термін її придатності до споживання.

          Часто громадяни надають перевагу продуктам харчування, які реалізуються «із землі», не замислюючись про їх якість, в яких умовах виготовлені, де зберігались і в яких «клунках» вони транспортувались,  про хвороби тварин, від яких ця продукція. Не дивляться покупці і на бруд, що летить на продукти з вулиці від машин та з-під ніг перехожих та про те, скільки часу така продукція знаходься в таких умовах. Не згадують вони і повідомлення в засобах масової інформації про гострі кишкові отруєння серед тих осіб, які вживали продукти, придбані на стихійних ринках, вважаючи, що з ними цього не трапиться. За зовнішнім виглядом реалізаторів Ви не можете робити висновків про якість продуктів, що реалізуються в стихійних місцях. Так і виходить, що люди свідомо самі шкодять своєму здоров’ю. А якщо людина отруїться такими продуктами харчування, вона не зможе довести цей факт, бо немає суб’єкта, якому можна пред’явити звинувачення.                             
          Люди запевняють, що корова у них здорова і дає дуже добре молоко, риба свіжа. Але ж це ніким не доведено… Сьогодні тварина здорова, а завтра може підхопити захворювання, яке небезпечне і для людей.

          «Невдале» придбання харчових продуктів на стихійних ринках – це шлях до не дешевого лікарняного (в кращому випадку!). Тому кожна людина повинна замислюватись перед тим, як почати годувати родину з небезпечних місць торгівлі.

         

          Тому, звертаємося до всіх мешканців міста та району із закликом не купувати продукти харчування в місцях стихійної торгівлі та застерігаємо всіх від небезпеки, яка пов’язана із вживанням цих небезпечних продуктів! Купуйте якісні продукти харчування на ринках та в продовольчих магазинах.

 

Білоцерківський відділ

Головного управління Держпродспоживслужби

в Київській області

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь