Узинська міська територіальна громада
Київська область, Білоцерківський район, місто Узин
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

ОБЕРЕЖНО КЛІЩІ!!!

Дата: 26.04.2021 14:38
Кількість переглядів: 468

   З приходом теплих сонячних днів настає сезон активності кліщів. Ці невеличкі створіння можуть переносити збудників небезпечних захворювань. Потепління викликало активізацію кліщів. Ці небезпечні комахи переносять інфекції, наприклад енцефаліт і хвороба Лайма. Хвороба вражає нервову і серцево-судинну системи, суглоби і опорно-руховий апарат і може привести до інвалідності.

Першим проявом хвороби Лайма є: почервоніння на місці присмоктування кліща, головний біль, затверділість м’язів шиї, ломота у всьому тілі і млявість. Якщо не провести лікування на ранній стадії, хвороба може призвести до ураження різних органів: шкіри, суглобів, м’язів, нервової і серцево-судинної системи, а й навіть до інвалідності. Ризик зараження залежить від тривалості присмоктування кліща: на протязі доби вірогідність інфікування досить мала, а в кінці третьої доби наближається до 100%. 

Кліщовий вірусний енцефаліт починається з головного болю, гарячки, нудоти, рвоти та порушення сну. При цьому захворюванні переважно уражається центральна нервова система, що може призвести до інвалідності, а в окремих випадках – до летальних наслідків. Вірус зберігається в організмі іксодового кліща, який нападає прямо із землі, кущів та високої трави. Заразитися можна не лише під час крововсмоктування кліща, але також якщо випадково його розчавити або розчесати місце укусу. 

Що робити, щоб не допустити укусу кліща?

Для прогулянок на природі покривайте голову головним убором і одягайте світлий однотонний одяг з довгими рукавами, який щільно прилягає до тіла – аби легше було помітити кліщів.

Повертаючись з прогулянки, огляньте одяг і шкіру. При укусі кліща, під шкіру потрапляє слина. Як правило, укус кліща не відчувається, тому що в слині міститься фермент, близький по властивості до анестезії. Якщо ви раптом виявили на собі кліща постарайтеся його видалити самі (кліщ помирає, якщо капнути на нього медичним спиртом або соняшниковою олією, “викручувати” кліща, потрібно проти годинникової стрілки), або бігом до медиків. Після видалення кліща, місце укусу необхідно обробити спиртом або йодом. До речі, якщо ви самостійно видалили кліща, настійно рекомендуємо вам покласти його в скляну ємність, щільно закрити і віднести в медлабораторію, де проведуть відповідний аналіз, який дозволить вам, у разі необхідності почати своєчасне лікування, не чекаючи появи симптомів.

Бережіть і своїх вихованців, адже вони найчастіше страждають від укусів кліщів, регулярно оглядайте їх після прогулянок, якщо ж ваша собака живе на вулиці, приділіть їй декілька хвилин, огляньте зону шиї і вуха. Якщо кліщ виявлений – негайно до ветеринара! Укушені тварини, при ненаданні їм своєчасної допомоги – гинуть. Щоб уникнути укусів, використовуйте спеціальні спреї або краплі, які можете придбати в зоомагазинах. Вони допоможуть у боротьбі з кліщами.

Бережіть себе і свої рідних !

Білоцерківське міськрайонне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Київській областіФото без опису

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь