12 квітня – Всесвітній день авіації та космонавтики, професійне свято працівників космічної галузі.
Українці давно змусили увесь світ шанувати наш "космічний" потенціал. Українські науковці змінювали історію своїми винаходами, а численні космонавти безстрашно виконували місію землян у Всесвіті. Наші земляки стали основоположниками астрофізики у світі, розробили теорію радіовипромінювання Сонця та метод визначення швидкості осьового обертання зірок, вперше здійснили зварювання у відкритому космосі.
Україна і космос – нероздільні. Зв’язок цей міцно встановився на зорі космонавтики. Українське походження мали такі творці теорії польотів у світовому просторі, як Костянтин Ціолковський, Микола Кибальчич, Юрій Кондратюк. Житомирянин Сергій Корольов 12 квітня 1961 року вивів у космос першу людину планети. Леонід Каденюк відомий усім як перший космонавт незалежної України. Але історично першим українцем у космосі став наш земляк – Павло Попович, який здійснив політ 12 серпня 1962 року. До кінця життя він пишався своїм українським походженням і тією честю, яка випала на його долю.
Сьогодні, згадуючи життєвий шлях Павла Романовича Поповича, ми низько вклоняємося цій людині, нашому земляку. Своїм бажанням піднятися до небес він поставив нашу націю в п'ятірку передових космічних народів світу.
З нагоди відзначення Всесвітнього дня авіації та космонавтики Узинський міський голова Віталій Гринчук та представники громадськості вшанували пам’ять земляка покладанням квітів до меморіального погруддя П.Поповича, схилили голову перед світлою пам’яттю космонавта, який любив свою Батьківщину і яким ми пишаємося.
Фільм: Наш земляк – космонавт Павло Романович Попович