Податкова інформує
Програмні РРО: Коротко про головне
Білоцерківська ДПІ ГУ ДПС у Київській області наголошує, що Законом України від 20 вересня 2019 року № 128-IX «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та інших законів України щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг» створено правові підстави для застосування ПРРО.
Якщо у суб’єкта господарювання настає обов’язок застосовувати РРО та/або ПРРО, він за власним вибором може обрати для проведення розрахунків за товари/послуги РРО/ПРРО.
Реєстрація ПРРО здійснюється на підставі Заяви про реєстрацію програмного реєстратора розрахункових операцій за формою №1-ПРРО (J/F 1316602), що подається у електронній формі за основним місцем обліку суб’єкта господарювання як платника податків через Електронний кабінет (портальне рішення для користувачів або програмного інтерфейсу (АРІ)) або засобами телекомунікацій.
Лише після включення ПРРО до реєстру програмних реєстраторів розрахункових операцій такий ПРРО може використовуватись суб’єктом господарювання. Також, після реєстрації пристрою, платник формує Повідомлення про надання інформації щодо кваліфікованого сертифіката відкритого ключа за формою J/F1391801 з інформацією про ідентифікатор ключа з сертифікату, який використовується для підпису, щодо того працівника, якому надані повноваження проводити розрахункові операції.
Білоцерківська ДПІ
ГУ ДПС у Київській області
Детінізація зайнятості: Способи подання Повідомлення про прийняття працівника на роботу
Білоцерківська ДПІ ГУ ДПС у Київській області звертає увагу роботодавців на неприпустимість використання найманої праці без оформлення трудових договорів. Дуже важливо, щоб роботодавець, виступаючи в ролі податкового агента працівника, утримував та перераховував до відповідних фондів із заробітної плати єдиний соціальний внесок, податок на доходи фізичних осіб та військовий збір. Зокрема, сплата роботодавцем ЄСВ, включає відрахування до всіх «соціальних фондів» та є передумовою для отримання виплати застрахованим особам матеріального забезпечення у разі настання відповідних випадків.
Відповідно до Порядку затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 червня 2015 року № 413 із змінами та доповненнями (далі – Порядок № 413), повідомлення про прийняття працівника на роботу подається власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом (особою) чи фізичною особою (крім повідомлення про прийняття на роботу члена виконавчого органу господарського товариства, керівника підприємства, установи, організації) до територіальних органів Державної податкової служби за місцем обліку їх як платника єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за формою згідно з додатком до Порядку № 413 до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором одним із таких способів:
- засобами електронного зв’язку з використанням кваліфікованого електронного підпису відповідальних осіб відповідно до вимог законодавства у сфері електронного документообігу та електронних довірчих послуг;
- на паперових носіях разом з копією в електронній формі, якщо трудові договори укладено не більше ніж із п’ятьма особами.
Білоцерківська ДПІ
ГУ ДПС у Київській області