Узинська міська територіальна громада
Київська область, Білоцерківський район, місто Узин
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Промивка водопровідних мереж та споруд: відповіді на поширені запитання

Дата: 05.06.2020 10:40
Кількість переглядів: 352

       З метою дотримання санітарно-епідеміологічного благополуччя міста та покращення якості питної води, 6 - 7 червня 2020р , Комунальне підприємство Узинської міської ради «Узинводоканал» проводитить планову промивку та знезараження водопровідних мереж міста.

Профілактична  та споруд здійснюється двічі на рік (навесні та восени) на підставі плану, який погоджується з міськвиконкомом з метою дотримання санітарно-епідеміологічного благополуччя міста. Попри це, у мешканців міста виникають часті запитання щодо проведення промивки та якості води. У цьому матеріалі зібрані відповіді на найпоширеніші запитання споживачів.

Як проводиться промивка водопровідних мереж та споруд?

       Процедура промивки водопровідних мереж та споруд проводиться у кілька етапів:

– заповнення водопровідних мереж водою із підвищеною концентрацією гіпохлориту натрію;

– випуск води з дезінфікуючим розчином із водопровідних мереж і промивка мереж;

– здійснення постійного лабораторного контролю;

– подача споживачам питної води.

Яка речовина використовується для дезінфекції мереж?

       Гіпохлорит натрію марки А. Ця сполука у допустимій концентрації є абсолютно безпечною для життя та здоров'я людини. Його використання регламентоване Інструкцією із застосування гіпохлориту натрію для знезараження води в системах централізованого питного водопостачання та водовідведення, затвердженою наказом Мінрегіонбуду №18 від 18.05.2007 р. та відповідає «Державним санітарним нормам та правилам «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» (ДСанПіН 2.2.4-171-10), затверджених наказом Міністерства охорони здоров’я України від 12 травня 2010 року № 400, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 01 липня 2010 року за № 452/17747».

Що робити, якщо після промивки з кранів тече неякісна вода?

       Спершу необхідно відкрити крани та випустити незначну кількість води. Жодним чином це не відобразиться на гаманцях споживачів, адже випуск навіть 100 літрів води, згідно діючого тарифу, обійдеться всього у 0,21 копійки. Відкривання кранів необхідне для того, аби залишки гіпохлориту натрію разом із відкладеннями, що утворюються під час експлуатації всередині трубопроводів, яка потрапила у мережу під час її очистки, не залишалися у трубах, а відтак, не створювала дискомфорту у подальшому споживанні питної води. Якщо випуск води не допомагає, необхідно зателефонувати до аварійно-диспетчерської служби КП УМР  “Узинводоканал” за номерами телефонів: 32-13-75  та повідомити про проблему.

Чому на деяких вулицях міста у день промивки з'являються потоки води?

       Після проведення загальноміської промивки водогонів та їх знезараження проводиться спорожнення водогонів від води із підвищеним вмістом гіпохлориту натрію шляхом відкриття водорозбірних колонок та пожежних гідрантів на водопровідних магістралях. Характерним є те, що гіпохлорит натрію при контакті з повітрям втрачає свої активні властивості. Як правило, вода потрапляє до зливової каналізації та по рельєфу далі до відкритих водойм, не спричиняючи шкідливої дії довкіллю через незначні концентрації залишкового хлору.

Фото без опису

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь