Роз'яснювальні бесіди щодо заходів безпечної поведінки на льоду з любителями зимової риболовлі
З метою запобігання нещасних випадків на водних об'єктах у зимовий період, рятувальники систематично здійснюють роз'яснювальні бесіди щодо заходів безпечної поведінки на льоду з любителями зимової риболовлі.
Один із таких заходів відбувся 25 січня на водоймах м. Узин, Білоцерківського району, Київської області. Рятувальники 5-ДПРЧ м. Узин розповіли громадянам про основні заходи безпеки на льоду, виконання яких може вберегти життя та здоров’я у разі небезпеки, а також нагадали ознаки, які свідчать про ненадійність криги. Рибалок ознайомили з прийомами, за допомогою яких можна врятувати людину, яка провалилася під лід. Фахівці ДСНС наголосили, що кожен рибалка повинен мати засоби самостійного порятунку та бути обізнаним з правилами поводження на кризі.
Рятувальники наголосили, що до ополонки не можна підходити, а треба лише підповзати, і в жодному разі не можна простягати постраждалому руку, оскільки у стані афекту він може потягти у воду свого рятівника. Для порятунку слід скористатися будь-якими підручними засобами — довгою гілкою, ременем, верхнім одягом тощо.
Крім того, в ході бесід співробітники ДСНС акцентували увагу громадян на тому, що не можна відпускати дітей на лід (на риболовлю, катання на лижах, ковзанах) без супроводу дорослих або залишати їх без нагляду біля водойм.
Фахівці Служби порятунку нагадують: дотримання елементарних правил безпечної поведінки допоможе вам зберегти своє життя і життя людей, які знаходяться поруч з вами.