Будьте пильні при користуванні газовим обладнанням
Виклики сьогодення, коли по ряду причин відсутнє забезпечення електропостачанням та централізованим теплопостачанням, змушують мешканців в умовах зниження температури повітря шукати інших джерел обігріву помешкань, у тому числі за рахунок побутового газу. Але, крім незаперечних благ, газ є джерелом смертельної небезпеки.
Велику небезпеку представляє витік газу. Змішавшись з повітрям, газ перетворюється в небезпечну суміш, яка може вибухнути і зруйнувати будинок. Основними причинами нещасних випадків є порушення правил експлуатації побутових газових приладів, незадовільний стан димових і вентиляційних каналів, самовільне встановлення та підключення газового обладнання. Тому, заддя мінімізації нещасних випадків необхідно дотримуватись таких правил:
- допускайте до установки, ремонту та перевірки газового обладнання тільки кваліфікованих фахівців;
- не залишайте без нагляду і на ніч працюючі газові прилади, якщо вони не мають відповідної автоматики і не розраховані на безперервну роботу;
- не користуйтесь газифікованими печами і газовими колонками зі слабкою тягою в димоході;
- не допускайте дітей до газового обладнання;
- не використовуйте приміщеннями, в яких є газові прилади, для відпочинку і сну;
- забезпечуйте приплив повітря в приміщенні, де встановлено газовикористовуюче обладнання;
- не використовуйте плиту для обігріву кімнати;
- не сушіть одяг, білизну над конфорками газової плити;
- здійснюйте періодично превірку технічного стану газового обладнання.
Виявивши в приміщенні запах газу, потрібно негайно припинити його подавання, викликати аварійну газову службу і провітрити приміщення. До усунення несправності в приміщенні забороняється запалювати сірники, курити, застосовувати відкритий вогонь, вмикати та вимикати електроприлади, а також користуватися інструментом, який утворює іскри під час ударів.